VÜCUT ESTETİĞİ

EL ESTETİĞİ.

Ellerimizin çabuk yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

Ellerimiz çok önemli fonksiyonları yerine getirmek yanında, diğer insanlarla iletişim kurmak açısından da önemli organlarımızdır. Eller soğuk hava, güneş ışınları, çeşitli kimyasallar ve deterjanlar gibi zararlı çevresel faktörlerle sık sık karşılaşırlar. Ayrıca en çok kullandığımız organ olan eller vücudumuzun diğer bölümleri gibi elbiselerle örtülmediğinden yaralanmaya ve özellikle güneşe karşı daha savunmasız ve iyileşmesi daha zordur. Bu nedenle ergenlik çağındaki dolgun ve parlak el derisi, henüz daha yirmili yaşlarda elastik yapısını yitirmeye başlar. Zamanla yaşlanma belirtileri artar, kırışıklıklar daha belirgin bir hal alır, deri alti yağ dokusu azalır böylece damarlar belirginleşir ve eller yaşlanmanın önemli göstergesi haline gelir.

El estetiğini neden önemlidir?

Eller yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan bölgelerimizdir; Yemek yerken, yazı yazarken, saç tararken, öksürürken, telefonla konuşurken, bir şeyler anlatırken, el sıkışırken, birine dokunurken vb. her zaman eller dikkat çeker, kaldı ki yüzük gibi takılar da bakışları el üzerine yoğunlaştırır. Özellikle yüz germe işlemi gibi yüzü gençleştirmeye yönelik işlemler yaptıran kişilerde yukarıda belirttiğim eylemler yapılırken el ile yüz sıkça bir araya geldiğinden dolayı, yüzün yaşı ile elin yaşı arasında çok belirgin bir fark ortaya çıkar. Bu tezat görüntü kişileri oldukça rahatsız etmekte ve ellerini gizleme ihtiyacı hissetmektedirler.

El estetiği için ne gibi yöntemler vardır?

Elin yaşlı görünmesine neden olan problemler arasında en sık görüleni; deri altı yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak deri altındaki damar ve kirişlerin yüzeye yaklaşıp fazla görünür hale gelmesidir. Derinin zamanla incelmesi ve güneşe bağlı lekelenmelerin artması da bu durumu daha kötü hale getirir. Kişinin kendi yağ dokusu veya hazır dolgu maddeleri deri altına enjekte edilip, deri altı doku kalınlığı arttırılır böylece damar ile kirişlerin dışardan görünmesi engellenmiş veya azaltılmış olur. Dolgu maddeleri yılda bir tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Yağ enjeksiyonunda ise iki ya da üç defa uygulandığında uzun yıllar kalıcı sonuç alınmaktadır.

El estetiği hangi şikayetlere çözüm getirir?

Kırışıklığa neden olan deri fazlalığı yanında deri kalınlığının azalması, dolgunluğunun gitmesi, dolayısıyla da deri altındaki damarların yeşil gölgelerinin ve parmakları hareket ettiren kirişlerin ilk bakışta dikkat çekecek şekilde görünür olması ve deri üzerinde oluşan yaşlılık lekeleri bu operasyonun çözüm getirdiği sorunlardır.

El estetiği yaptırmaya engel bir durum varmıdır?

El estetiği ameliyatı olmaya engel özel bir neden yoktur. Ancak bağ dokusu hastalıkları, yara iyileşme problemleri, alerji, tansiyon ve şeker hastalığı gibi rahatsızlıklar her ameliyattan önce olduğu gibi’ el estetiği ameliyatından önce de sorgulanmalıdır.

El üstündeki lekeler nasıl tedavi edilmektedir?

Elin yaşlanmasına neden olan sadece deri altı dokusunun kaybolması ve derinin incelmesi değil, aynı zamanda deri üzerindeki güneşe ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan lekelerdir. Leke tedavisi için kimyasal soyma ve lazer ile soyma yöntemleri uygulanarak bu problemler de çözüme kavuşturularak daha parlak, lekesiz bir el cildine kavuşabilirsiniz.

El sırtındaki belirgin damarlanmalar nasıl yok edilir?

Zayıflayan ve yaşlanan elde en önemli sorunlardan biri damarların genişleyip belirgin hale gelmesidir. Bu görüntüden kurtulmanın yolu; damarların etrafına yağ veya dolgu enjeksiyonu yapmaktır. Ancak bazen damarlar o kadar genişlerki bu uygulamalar yeterli olmayabilir. Bu durumda damar içine sklerozan madde enjeksiyonları oldukça iyi sonuç vermektedir

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.