AMELİYATSIZ ESTETİK

YÜZ VE KAŞ ASKILAMA.

Yüz ve kaş askılama kimlere yapılır?

Yaşlanma ile yüzde oluşan en belirgin sorunlardan biri kaşların ve yüz dokularının aşağı doğru sarkmasıdır. İleri yaşlarda belirgin olan bu sorun için çözüm; yüz ve şakak germe ameliyatlarıdır. Ancak bu sorun 30-50 yaşları arasındaki dönemde de vardır, fakat çok belirgin değildir. Bu dönemde kişiler yüz dokusunda bir gevşeme olduğunu , dokuların yavaş yavaş aşağı doğru yönlendiğini ifade ederek’ elleriyle veya saçlarını sürekli toplayarak bu dokuları yukarı taşımaya gayret eder ve; ‘ Doktor bey benim öyle çok fazla kırışığım sarkmam yok, elleri ile sorunlu bölgeyi yukarı çekerek; ama işte ben sadece bu sonucu elde etmek istiyorum ‘ şeklinde beklentilerini ifade ederler. İşte bu grup hastalarda, germe ameliyatları yerine, özel olarak yapılmış  iplerin yüze, şakak bolgesine ve kaşlara  yerleştirilmesi ile memnun edici sonuçlar veren yüz askılama ve kaş kaldırma müdahaleleri yapılabilir.

Yüz ve kaş askılama ipleri erir mi?

Yüz ve kaş askılama iplerinin hem eriyen, hem de erimeyen yapıda olanları vardır.

Askılamanın etkisini arttıran ek uygulamalar nelerdir?

Yaşlanmaya bağlı olarak, yüzde erken yaşta, gevşeme, doku kaybı ve kırışıklık başlangıcı az da olsa görülebilir. Bu durumlarda askılama ile yukarı taşınan yüz dokularının ve kaşların, daha güzel, daha dolgun, taze ve dinlenmiş görünmesi için askılama işlemine ek olarak dolgu, botilinum toksin (botoks) uygulamaları ve yağ enjeksiyonları yapılması gerekir. Kaş kaldırıcı etkiyi arttırmak için kaşın hemen altına aynı seansta dolgu yapılabilir.

Yüz ve kaş askılama işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Kendiliğinden eriyen askı iplerinin uygulanması, ofis şartlarında ve lokal anestezi ile yapılabilir. Hiçbir kesi yapılmadan, sadece kılavuz bir iğne yardımı ile uygulanmaktadır. Erimeyen askı ipleri uygulamak için ise, saç içinden 1,5-2 cm’lik kesi yapmak gerekir. Bu uygulama ise lokal anestezi ve damardan rahatlatıcı bir madde vererek yapılan bir uygulamadır.

Yüz ve kaş askılarının kalıcılığı ne kadardır?

Kalıcılık; uygulamanın yapıldığı kişilerin doku yapısına, problemin büyüklüğüne ve uygulamanın yapıldığı bölgeye göre ve kişinin yapılan isleme iyi bakıp bakmadığına göre 18 ay ile 3 yıl arasında değişmektedir. İstenildiğinde tekrarlanabilen bir uygulamadır.

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.