VÜCUT ESTETİĞİ

BACAK ESTETİĞİ.

Bacaklardaki hangi bozukluklar düzeltilebilir?

Vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölgesindeki istenmeyen görüntü ve deformasyonlar da kişiler için problem olabilmektedir. Uzun, düzgün ve yeterli dolgunlukta bacaklara sahip olmak herkesin istediği bir özelliktir. Estetik cerrahinin gelişen yöntemleri; ince bacak, kalın bacak ve eğri bacak, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikmesi gibi problemlere uygun çözümler getirebilmektedir.
Bu sorunlar egzersiz veya diyetle çözülebilecek problemler olmayıp’ genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkar. Bazı bayanlar bacaklarının şeklini beğenmediklerinden dolayı etek bile giymemektedirler

Bacak estetiğinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için; bacak implantı (calf implant), liposuction ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına’ bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık yada şekil farkı var ise, veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir. Aynı problemler liposakşın veya yağ enjeksiyonu ile de düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem yağ enjeksiyonu hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir.

Dolgu Maddesi ile bacak estetiği yapılır mı?

Bacaklarda özellikle diz altı bölgesinin iç kısımlarında doku yetersizliğine bağlı şekil bozukluğu varsa   ve kişinin vücudunda yeterli yağ dokusu yok ise bu bölgeye hazır dolgu maddeleri enjekte edilerek,  yetersiz olan yumuşak doku miktarı arttırılmaya çalışılır. Bacakta hyaluronik asit ve hidrofilik jel gibi dolgu maddeleri kullanılabilir. Hyalüronik asit in kalıcılığı 1 yıl iken,  hidrofilik jelin kalıcılığı ortalama 3-4 yıl arasında olduğu söylenmektedir.

Bacak silikon protezi (Calf implant) ile bacak estetiği nasıl yapılmaktadır?

Alt bacak (Diz altı) bölgesinin iç bölümünde bulunan kaslar yeteri kadar gelişmemiş ve derialtı yağ dokusu yeteri kalınlıkta değil ise, veya kemikte hafif eğrilik söz konusu ise, kişinin bacakları ince, şekilsiz ve eğri görünebilir. Bu oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu durumda bacağın iç kısmına silikon bacak protezi yerleştirilmesi ile sorun çözülebilmektedir. Dizin arka iç kısmında yaklaşık 4-5 cm kadar iz kalan ve 1 saat süren bir ameliyattır. 1 hafta sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Bacaklardaki estetik bütünlük nasıldır?

Vücut estetik olarak bir bütündür. Bacaklarin da simetrik, düzgün ve vücudun diğer bölümleriyle uyumlu olması gerekir. Bu amaçla; Liposakşın ve yağ enjeksiyonu tekniklerinin yardımı ile basık ve geniş görünümlü kalçalar daha dar, daha kalkık ve çıkıntılı bir görünüme getirilebilir, bacak ve basen bölgesi düzeltilerek bacak daha düzgün ve olduğundan daha uzunmuş gibi gösterilebilir. Diz bölgesine yönelik girişimlerle bacağın çarpık görünümü düzeltilebilir. Böylece vücudun alt yarısında estetik bir ahenk sağlanmış olur.

Yağ enjeksiyonu ile bacak şekillendirme nasıl bir uygulamadır?

Yağ enjeksiyonu özellikle ince ve iç kısımları çökmüş bacaklar için uygulanan oldukça başarılı bir yöntemdir. Yağlar genellikle karın ve bel bölgesinden alındığı için, kişi aynı zamanda bu bölgelerdeki fazla yağlarından da kurtulmuş olur. Teorik olarak, vücudun bir bölgesinden alınıp başka bölgesine transfer edilen yağların kalıcılığı %50 oranında olduğu için, bacak şekillendirmede yağ enjeksiyonu genellikle 2 seansta istenilen kalıcı sonucu vermektedir. Herhangi bir kesi olmadığından iz kalmaz. Genellikle spinal-epidural ( belden uyuşturma) veya genel anestezi ile yapılabilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Genellikle aşırı kilo verdikten sonra, üst bacak bölgesinin iç bölümlerinde deri fazlalığına bağlı olarak belirgin miktarda sarkma meydana gelir. Kişi fazla derinin birbirine sürtmesi, pişikler, uygun kıyafet giyememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalır.
Bacak bölgesindeki fazla deri, uyluk veya bacak   germe estetik ameliyatı ile alınarak düzgün bir görünüm elde edilir ve sarkmalar giderilir. Bacak germe estetiğinden sonra, derideki sarkma miktarına bağlı olarak bacakların iç taraflarında yerleşik, dize kadar uzanabilen izler kalmaktadır. Eğer fazlalık deri aşırı miktarda değilse bu iz kasık bölgesine yerleştirilebilir.

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.